DIJAMANTNI PIR BRAČNOG PARA KRŠIĆ

Gdje je ljubav, prijateljstvo tamo je i Bog!

U nedjelju, 22. listopada 2023. na svetoj misi u deset sati proslavili su dijamantni pir  i obnovili bračne zavjete  župljani Župe sv. Antuna Padovanskog  iz Otoka Kata i Josip Kršić  koji su prije šezdeset  godina odlučili svoj život provesti zajedno, u braku, slozi i ljubavi i uzajamnoj vjernosti.

Na početku misnog slavlja župnik je pozdravio slavljenike i sve župljane te rekao nekoliko riječi o slavljenicima:

"Josip i Kata došli su pred oltar u župnoj crkvi u Ulicama u Bosni i Hercegovini 20. listopada 1963. godine da bi pred Bogom i cijelom Crkvom izrekli svoju privolu i želju da će živjeti zajedno u ljubavi i vjernosti, dobru i zlu, zdravlju i bolesti dok ih smrt ne rastavi. Iz Bosne i Hercegovine, poput mnogih u to vrijeme, došli su u Otok i tu se trajno nastanili. U sretnom šezdesetgodišnjem braku Bog ih je blagoslovio sa šestero djece. Djecu su uspješno podigli i postavili na noge te su svi postali vrijedni i pošteni ljudi.  Uz Božji blagoslov obitelj se širila pa su Josip i Kata sada okruženi sa sedamnaestero unučadi i desetero praunučadi.

Josip i Kata su aktivni u svojoj župnoj zajednici: djeluju u Franjevačkom trećem redu, Župnoj molitvenoj zajednici, pomažu u svim aktivnostima u župi koliko je to u njihovoj mogućnosti. I svoju djecu su odgojili da budu pravi svjedoci svoje vjere. Josip i Kata su dobrom Bogu rekli  hvala nakon šezdeset godina zajedničkog života za sve ono lijepo i dobro što ih je kroz šezdeset  godina pratilo, rekli mu  hvala za svoju obitelj, za svoju djecu i unučad, za zdravlje, zato što su mogli doživjeti ovaj dan te obnovili svoje bračne zavjete.  Molit  će Gospodina da im da još snage, dobroga zdravlja i još godina koje će radosno dijeliti sa svojom obitelji", završio je župnik.

Župnik je jubilarcima, nakon blagoslova, čestitao, zaželio još puno sretnih zajedničkih godina da ih provedu u miru i ljubavi.

Župljani su ih od srca pozdravili glasnim pljeskom.