TIJELOVO - SVETKOVINA PRESVETOGA TIJELA I KRVI ISUSOVE

"Ovo je moje tijelo - ovo je moja krv!"

U četvrtak, 8. lipnja Crkva je proslavila Tijelovo - svetkovinu Tijela i Krvi Isusove. U župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Otoku slavile su se dvije svete mise: u 10,00 sati i navečer u 19,00 sati.

Svečano koncelebrirano misno slavlje u 10 sati predvodio je župnk preč. Antun Knežević, a koncelebrirao je fra Marko Vuković, član Hrvatske katoličke misije u Beču. U uvodnom dijelu župnik je govorio o značenju ove velike svetkovine, o tome da je euharistija kruh života, jedinstvo ljudi s Kristom koji je taj kruh. U homiliji se osvrnuo na Isusove riječi na posljednjoj večeri: "Ovo je moje tijelo - ovo je moja krv".

"Isus je svojim tijelom i svojom krvlju povezao svu prirodu i cjelovitog čovjeka. Sve posvećuje i svemu daje svoju božansku nazočnost," kaže župnik i nastavlja o davanju sebe za druge: "Davanje se nikome ne isplati, ali moramo znati da čovječanstvo upravo od takvih darivatelja živi.  Oni su kruh za život svijeta. Od svih darivatelja najviše daje Isus. Zato se od njega, od kruha koji nam on daje najbolje živi, od njegovog kruha živi se najkvalitetnije, od njegovog kruha živi se najduže, od njegovog kruha živi se vječno! Poklonimo se tome kruhu danas i blagujmo ga uvijek s ljubavlju i poštovanjem!" naglasio je župnik.

Po završetku misnog slavlja obavljena je pobožnost klanjanja Presvetom Oltarskom Sakramentu, a nakon toga vjernici su u procesiji s Presvetim Oltarskim Sakramentom prošli trgom ispred crkve i na kraju sve je završilo blagoslovom u crkvi.